Інколи щира порада може змінити долю. Життя Олени Бабенко свого часу змінила… її дільничний педіатр. У складний час для Олени вона мотивувала її реалізувати мрію і почати працювати в медицині. Сьогодні Олена - старша медична сестра амбулаторії сімейної медицини ЦПМСД №3 м. Вінниця.

- Я мріяла лікувати людей з дитинства. Моя тітка була сільським фельдшером і надихала мене своїм ставленням до людей. Після невдалого вступу до університету я вивчилася на фельдшера. Наш керівник завжди говорив: «Фельдшери першими зустрічаються з пацієнтом. Від ваших дій надалі залежить усе». З тих пір чітко усвідомила, що від моїх дій залежить життя людини.

Після училища Олена отримала вищу освіту у Харківській фармацевтичній академії. Навчаючись заочно, працювала у фармацевтичній компанії. Вийшовши в декрет, втратила роботу і опинилась у повному розпачі. Це помітила дільничний педіатр під час одного з візитів по огляду дитини Олени. Уважний лікар, знаючи мрію Олени та її фах, запропонувала їй спробувати себе у медсестринстві. Тоді ЦПМСД №3 шукав медичних сестер.

Наступного ж дня після розмови Олена подала документи та влаштувалась медичною сестрою до свого ж дільничного педіатра у 2012 році. Через деякий час, помітивши уважність та професійність Олени, їй запропонували пройти курси підвищення кваліфікації та отримати допуски для проведення вакцинації. Олена прекрасно впоралась із новою роллю медсестри кабінету щеплень. У січні 2019 року після отримання вищої категорії Олену Бабенко призначили старшою медичною сестрою амбулаторії №1.

- Сьогодні змінилась роль медсестри. Разом із зарплатою, зросли і її можливості для розвитку. Здобувати нові знання, професійно зростати зараз дуже легко - є багато навчальних курсів, нової інформації, - ділиться Олена, - Зараз я працюю сімейною медсестрою із завідувачем амбулаторії, а також керую колективом з 10 медичних сестер. Ми постійно наголошуємо на колегіальності та командності в роботі. Я допомагаю у формуванні ефективних команд практик, адже взаєморозуміння між лікарем та медсестрою є дуже важливою.

Працювати з людьми - велика відповідальність. Керівник має бути обізнаним у всьому, знаходити підхід до кожного, бо від доброї комунікації дуже залежить злагоджена робота колективу. Треба володіти навичками планування, гнучкого коригування поточних завдань цілого підрозділу - частини ще більшого механізму, який не може давати збоїв. В найбільш відповідальні хвилини я завжди згадую слова свого викладача про те, що, від нас залежить життя наших пацієнтів.

З особистих досягнень - у минулому році Олена отримала водійські права. Вона говорить: “Завдяки фінансовій стабільності моєї роботи наша сім’я змогла купити автомобіль. У планах на майбутнє - курси іноземних мов, аби мати можливість обмінюватись досвідом та знаннями з медичними сестрами інших країн”.

Нові часи відкривають нові можливості.

Зробіть свою медичну сестру відомою!

 

КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги №3

м. Вінниця" 21029, вул. Хмельницьке шосе, 96

Реєстратура: ​т. (0432) 46-02-63

Розробка сайту «Webhit»